Winiety Słowenia

Winiety online Słowenia

Wielu naszych rodaków na wczasy wybiera się do Chorwacji. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszy jej sąsiad – mianowicie leżąca w środkowej Europie Słowenia. Nie każdemu Polakowi kojarzy się z malowniczymi miejscami. Tymczasem tych w niej nie brakuje. Turyści odwiedzają ją z różnych powodów. Na pewno na uwagę zasługują góry – między innymi Alpy Julijskie, charakteryzujące się dość okazałymi szczytami. A najbardziej dostojnie pośród nich prezentuje się Trygław, górujący nad urokliwą okolicą. Słowenia kojarzona bywa także z czystymi jeziorami, nad którymi również miło się wypoczywa. Podobnie jest nad Adriatykiem – choć kraj ten ma krótką linię brzegową wciśniętą między Chorwację a Włochy.

Dużo da się zobaczyć, kiedy wyruszamy w trasę samochodem. Dzisiaj wielu ludzi własnym pojazdem wybiera się za granicę, w tym także do Słowenii. Należy wówczas zastosować się do określonych wymogów. Trzeba zapłacić za wjazdową winietę – jeszcze niedawno była to naklejka umieszczana na wewnętrznej części szyby – która upoważnia do przemieszczania się odpowiednimi drogami. Obowiązek ten dotyczy wielu europejskich krajów, nie inaczej jest w przypadku Słowenii, gdzie dotyczy to wyłącznie dróg ekspresowych.

eWiniety Słowenia 2023

W 2022 standardową winietę w formie nalepki na szybę zastąpiono e-winietami (dotyczy to aut osobowych), które można bez problemu kupić w Internecie. I jest to najpopularniejszy sposób jej uzyskania.

Wtedy też należy zapłacić prowizję. Jest to opłacalne, biorąc pod uwagę niezłe przeprowadzenie postępowania, wszechstronną pomoc i fakturę VAT dla firm.

eWiniety Słowenia: cena

Koszt słoweńskiej e-winiety waha się w zależności od jej trwania i wielkości samochodu. Jeśli jego masa nie przekracza 3,5 tony, wtedy należy liczyć się z opłatami wynoszącymi 99-199 zł, dolna granica dotyczy tygodnia podróżowania, górna – miesiąca. Jeżeli pojazd jest cięższy, wówczas ceny są droższe, odpowiednio o około 100 i 200 złotych.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.