Winiety Słowacja

Winiety online Słowacja

Nieraz na wczasy wybieramy się trochę dalej, na przykład do Hiszpanii czy Portugalii. Tymczasem także bliżej, bo tuż za polską granicą mieszczą się interesujące pod wieloma względami kraje. Warto z pewnością odwiedzić Słowację. Jest to idealna destynacja szczególnie dla miłośników gór – gdyż tych w niej nie brakuje. Jako że jest to mały kraj, można powiedzieć, że pasma górskie są tam niemal na każdym kroku. Drugie co do liczby mieszkańców słowackie miasto – Tatry Wysokie – leży niemal w całości w górach. Poza tym dobrze też wspomnieć o jednej z najładniejszych europejskich jaskiń, czyli o Demianowskiej Jaskini Wolności.

eWiniety Słowacja 2023

Podróż pojazdem to dziś wybór wielu ludzi, w tym także do Słowacji. Przy załatwianiu formalności trzeba zapłacić za winietę – jeszcze niedawno umieszczaną na wewnętrznej stronie szyby – dziś już za sprawą cyfryzacji dostępnej w formie elektronicznej. Obowiązuje to zresztą nie tylko na Słowacji, ale także w kilku innych europejskich krajach. W tym przypadku trzeba ją mieć podczas podróżowania autostradami oraz wybranymi drogami ekspresowymi. Ich brak, co zrozumiałe, skutkuje nałożeniem kary pieniężnej.

Kupno winiety można zrealizować bez problemu za pośrednictwem sieci. Jest to zresztą najbardziej popularny sposób jej nabycia. Przy tym należy się jednak liczyć z pewnym kosztem – przy czym warto dodać, że w porównaniu do wygody i szybkości przeprowadzenia, opłacalność jest odczuwalna.

eWiniety Słowacja: cena

Wysokość opłaty zależy od okresu, na jaki winieta jest wykupywana oraz masy samochodu. Jeśli jego masa nie przekracza 3,5 tony, to cena za 10 dni wynosi około 77 zł, za miesiąc – 109 zł, a za cały rok – 379 zł. W przypadku cięższych pojazdów, te wartości są odpowiednio podwyższone.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.