Winiety Szwajcaria

Winiety online Szwajcaria

Kiedyś podróżowaliśmy często autokarami w ramach zorganizowanych wycieczek, choć stosunkowo rzadko docieraliśmy do Szwajcarii. Jej malownicze pola i górzyste tereny nie od dziś przyciągają, ale obecnie mamy więcej opcji podróżowania. Często wybieramy własny transport, czyli samochód, ze względu na wygodę przemieszczania się. Nie jesteśmy uzależnieni od kierowcy ani organizatora wycieczki i możemy zatrzymać się w interesujących miejscach w dowolnym momencie.

eWiniety Szwajcaria 2023

Ale musimy załatwić kilka formalności, a jedną z nich jest opłacenie winiety. To naklejka, którą przyklejamy na wewnętrznej stronie szyby i świadczy o naszym prawie do poruszania się po danej drodze. W większości krajów europejskich opłata dotyczy tylko autostrad, podobnie jest w Szwajcarii (jeśli chodzi o samochody osobowe). Co ciekawe, jeszcze niedawno obowiązywały wyłącznie tradycyjne winiety, czyli. formie naklejek, od sierpnia 2023 roku pojawiły się ich elektroniczne odpowiedniki, zatem zdecydowanie wygodniejsze w kupnie i użytkowaniu.

Jak opłacać szwajcarskie winiety? Istnieje kilka sposobów, ale jednym z nich jest zakup elektronicznej winiety, czyli e-winiety, za pomocą Internetu. Możemy to zrobić na stronie firmy oferującej e-winiety. Pamiętajmy jednak, że wiąże się to z pewną prowizją. Mimo to jest to wygodna opcja, zapewniająca kompleksową pomoc i fakturę VAT marża dla firm.

eWiniety Szwajcaria: cena

Jeśli chodzi o cenę, zależy ona od czasu trwania i wielkości pojazdu. Jeśli nasz pojazd waży do 3,5 tony, opłata roczna wynosi raptem 229 złotych.

eWiniety Szwajcaria: cena

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.