Winiety Austria

Winiety online Austria

Mamy sporo opcji transportowych. Jednak wszystkie mają swoje wady i zalety. Na dalsze podróże nierzadko decydujemy się udać własnym transportem. W ten sposób docieramy dokładnie tam, gdzie chcemy. Po drodze zatrzymujemy się w co ciekawszych miejscach, by je zwiedzić lub też odpoczywamy. Za granicę więc często jeździmy samochodami, zwłaszcza że publiczny transport pozostawia w wielu względach wiele do życzenia.

Coraz chętniej udajemy się w dalsze trasy samochodem. W ten sposób docieramy nie tylko do ościennych krajów, ale również nieco dalej, na przykład do Austrii. Większości ludzi kojarzy się ona zarówno z malowniczymi okolicami, jak i zabytkowymi miastami, w których nie brakuje też nowoczesnych realizacji architektonicznych. Pasjonaci wędrówek na łonie natury kierują się w okolice Innsbrucka, który stanowi serce Alp Austriackich (choć warto też przejść się po wiedeńskim Praterze). Miłośnicy olśniewających budowli z kolei jadą bardziej na wschód kraju – do Wiednia.

Przed wyjazdem trzeba wszystko dopiąć na ostatni guzik. Jako że będziemy się przemieszczali autostradami i drogami szybkiego ruchu – które są płatne – warto wykupić zawczasu winiety. Są to naklejki przyklejane zwykle na wewnętrznej części szyby, które świadczą o dokonaniu opłaty za przejazd na danej drodze.

W jaki sposób opłaca się austriackie winiety? Jest na to kilka sposobów. Niektórzy czynią to już po przekroczeniu granicy. Jest to jednak dość stresujące, szczególnie dla nieco bardziej nerwowych ludzi.

eWiniety Austria 2023

W dobie rozwiniętej technologii, głównie mamy tu na myśli powszechny dostęp do Internetu i cyfryzację wielu dziedzin życia, zwykle dokonujemy opłaty za pośrednictwem sieci. Zrobimy to błyskawicznie, otrzymując e-winietę skojarzoną z numerem rejestracyjnym pojazdu. Należy wtedy pamiętać o uiszczeniu pewnej prowizji. Jest to jednak opłacalne, zważywszy na wygodny przebieg procesu, kompleksową pomoc i fakturę Vat marża dla firm.

eWiniety Austria: ceny

Jej cena waha się w zależności od czasu trwania oraz wielkości pojazdu. Jeżeli jego ciężar nie przekracza 3,5 tony, wtedy trzeba liczyć się z opłatami rzędu 64 – 184  złotych, dolna granica dotyczy 10 dni podróżowania, górna – dwóch miesięcy.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.