Winiety Bułgaria

Winiety online Bułgaria

Niegdyś w podróż często udawaliśmy autokarami w ramach zorganizowanej wycieczki. W taki sposób jeździło się nierzadko do Bułgarii. Ze względu na swoje położenie oraz z kilku jeszcze innych względów był do dla nas jeden z ciekawszych i możliwych do osiągnięcia kierunków. Dziś mamy znacznie więcej możliwości. Jakkolwiek złociste piaski Bułgarii wciąż są dla nas nęcące. Przy czym zwykle udajemy się tam własnym transportem – czyli samochodem. Jest to dla wielu z nas najwygodniejsza forma przemieszczania się. Nie jesteśmy wtedy zdani na kierowcę czy organizatora wycieczki i niemal w każdej chwili możemy się zatrzymać, by na przykład zwiedzić atrakcyjny zakątek.

Spoczywa na nas jednak załatwienie kilku formalności. Jedną z nich, jeżeli chcemy poruszać się samochodem, stanowi opłacenie winiety. Jest ona zwykle płaską naklejką, którą przymocowuje się do wewnętrznej części szyby. Świadczy o tym, że mamy prawo poruszać się daną drogą. W większości krajów europejskich płatne są wyłącznie autostrady. W Bułgarii wygląda to inaczej, gdyż trzeba mieć winietę również wtedy, kiedy przemieszczamy się krajowymi drogami. Stąd też winiety obowiązują właściwie na terenie całej Bułgarii. Jeżeli przemieszczamy się bez uiszczenia opłaty grozi nam grzywna do kilkuset lewów.

W jaki sposób opłaca się bułgarskie winiety? Jest na to parę sposobów. Niektórzy próbują to zrobić po przekroczeniu granicy, jednak nie zawsze jest to możliwe, poza tym dostarcza to trochę nerwów. Jest to jednak dość stresujące, szczególnie dla nieco bardziej nerwowych ludzi.

eWiniety Bułgaria 2023

W dzisiejszych czasach, wiele rzeczy zostało poddanych cyfryzacji. Przy pomocy Internetu da się więc bez problemu nabyć winietę. Robimy się to na stronie firmy, która sprzedaje elektroniczne winiety – czyli e-winiety. Trzeba wówczas pamiętać o uiszczeniu pewnej prowizji. Jest to jednak opłacalne, zważywszy na wygodny przebieg procesu, kompleksową pomoc i fakturę Vat marża dla firm.

eWiniety Bułgaria: cena

Jej cena waha się w zależności od czasu trwania oraz wielkości pojazdu. Jeżeli jego ciężar nie przekracza 3,5 tony, wówczas trzeba liczyć się z opłatami rzędu 50-95 złotych, dolna granica dotyczy 7 dni, górna zaś – miesiąca.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.